Otomasyon

Makine ve Proses Otomasyonu;İşletmenin ihtiyaçlarını karşılamak, maliyetleri düşürmek , iş sağlığı ve iş güvenliği risklerini minimuma indirmeyi amaçlamaktadır. Makine ve proses otomasyonunda, en uygun ekipman ve çözümün sağlanması amacıyla yerinde keşif, etüt ve karşılıklı görüşmeler yapılarak manuel olarak çalışan tüm sistemlere uygulanabilir. Geliştirilen

Otomasyon sistemlerinin projeleri, eğitimleri ve devreye alma süreleri adım adım hesaplanarak müşteri talepleri doğrultusunda en uygun otomasyon çözümü sunulur. Sistemlerde PLC, Oparatör Paneli, Loadcell, Sıcaklık kontrol modülü, Seviye kontrol modülü ve Veri toplama, Veri izleme için Scada sistemleri kullanılır.

Saha Otomasyonu; Geniş alandaki proses, ekipman ve nicelik ölçümlerini üretim ve güvenliğe en uygun senaryoları hazırlayarak tek bir merkezden kontrol edilmesidir. Saha Otomasyonunda optimum haberleşme ve terminoloji ağlarını kurarak sistemin doğru ve kesintisiz çalışması sağlanır. Saha otomasyonunda merkez kumanda kısmında scada sistemleri kullanılır. Scada sistemi saha otomasyonunda işleyişin ekranlardan anlık olarak kontrol edilmesini sağlar.

        

Test Ekipmanları; Üniversiteler, hastaneler, özel kurumlar ve savunma sanayinde yapılan testlerin gerçekleşmesi için üretilen cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde ürünlerin ne kadar verimli çalıştığını, hatasını tespit eden ve sonucunu bir rapor olarak çıktı alabileceğimiz cihazlardır. Test sistemlerinde yapılacak işler çok daha hassas olduğu için burada yapılacak yazılımlar daha kapsamlı ve algoritması daha karışık olmaktadır.